Rezervasyon

  • info@ladysaunaspa.com rezervasyon@ladysaunaspa.com
  • 444 3 941

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir ve Kimler Yaptırır?


Makyaj günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bu nedenle Kalıcı Makyaja olan talepte her geçen gün artmaya devam etmektedir. Hayatın koşuşturmacası içerisinde olan çoğu kadının, makyaj için vakit bulamadığından tercihleri kalıcı makyajdan yana oluyor. Doğal ve mineral boyalar sayesinde tek kullanımlık steril iğnelerle derinin yüzeyinde 0.5 ila 0.7 mm altına aşılanması işlemidir. Bu işlem ile birlikte kaş, göz çevresi ve dudaktaki bazı ufak kusurlar kapatılıyor, şekil bozuklukları giderilebiliyor. Uygulama öncesi kişinin alerjik öyküsü bilinmelidir.


Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

İşlem sırasında bölge uyuşturularak tedaviye devam edilir. İşlem yaptırmak istediğiniz bölgeye uzman kişi tarafından yönlendirmeniz doğrultusunda çizim yapılır, oluşacak şekli belirlenir. Belirlenen şekle mikro steril iğneler yardımıyla boya karışımına batırılarak, cilde uygulanır. Sonrasında hazırlanmış renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına işlenir. Kişi işlem sırasında herhangi bir acı hissetmez. Kalıcı makyajın cilde tam olarak oturması 2-3 hafta kadar sürer.

Kalıcı Makyajın Dövmeden Farkı Nedir?

Kalıcı makyajın dövmeden ayrılmasının en önemli nedeni; boyanın uygulandığı yerden kaynaklanmaktadır. Dövme yapılırken boya epidermise yerine dermal tabakaya bırakıldığından uygulama sildirilmedikçe ciltte kalır. Kalıcı makyajda ise hücreler kendini yenilediği için zaman geçtikçe vücuttan atılır.


Kalıcı Makyaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

-Uygulamadan sonra 10 gün süreyle direkt güneşe çıkılmamalıdır.
-Uygulama yaptırılan alana hiç bir şekilde temas edilmemelidir,
-Uygulama yaptırılan bölgeye kozmetik ürün kullanılmamalıdır.
-Düzenli olarak nemlendirilmelidir.
-Uygulama alanı birkaç gün suyla temas ettirilmemelidir